Balans en Risicomanagement
- Type
- Contractonderwijs
- Vorm
- Deeltijd
- Voertaal
- Nederlands
- Start
- September
De Amsterdam Business School biedt modules Risk Management en Verzekeringskunde aan waarmee u uw kennis op een specifiek onderdeel kunt verdiepen of verbreden. De modules bestaan uit vakken uit de tweejarige deeltijd masterprogramma's Risk Management en Verzekeringskunde. Colleges vinden plaats bij de Amsterdam Business School, maar kunnen ook In-company worden gegeven. Neem contact op om de mogelijkheden te bespreken.
Kennisupdate
Een scherpe, gekwantificeerde afweging van risico en rendement, kan een organisatie een flinke voorsprong opleveren. Dit vak richt zich op het opstellen van een model om de financiële risico’s van een verzekeraar in kaart te brengen, en om daarna op basis van de resultaten de strategie voor het balans- en risicomanagement te bepalen.
Leerdoelen
- Weten hoe risico’s doorwerken in de balans van een verzekeraar.
- Weten hoe je een risicometing van marktrisico’s uitvoert.
- Weten hoe je een risicometing van niet-marktrisico’s uitvoert.
- Kennis van verslagleggingseisen en de laatste regelgeving, zoals bijvoorbeeld vastgesteld in IFRS.
- Kennis over embedded options.
- Kapitaalbeheer: accounting en toezichtperspectief
- Kapitaalbeheer: risicomanagement en corporate finance perspectief.
- Inzicht in de soft-side van kapitaalbeheer.
In de praktijk
Na succesvolle afronding kun je:
- adviseren over het verkleinen van de financiële risico’s;
- adviseren over de juiste balans tussen risico, rendement en kapitaalkosten;
- de verslaglegging van het bedrijf toetsen aan de regelgeving.
Meer informatie
Heeft u vragen over deze module of de Executive Master Verzekeringskunde/Enterprise Risk Management (VZK)? Neem dan contact op met het secretariaat van VZK.
Ook informeren we u graag over ons in-company aanbod.
Mail vzk@uva.nl of bel 020-525 6132
Facts
| Data | September t/m oktober |
| Duur | 7 hoorcolleges van 3 uur |
| Kosten | € 1.500 |
| Locatie | Plantage Muidergracht 12 Amsterdam |
“Een kwantitatieve benadering van risicomanagement maakt het mogelijk om risico’s te ordenen en de gevolgen van maatregelen scherp te krijgen. Maar hoe zet je een risicomodel op en welke gevaren schuilen erin? Dat zijn vragen die me fascineren.”
Pieter Bouwknegt
