Nieuwsbrief 157 (april 2013)
-
Een interview met Joost Jonker, bijzonder hoogleraar Bedrijfsgeschiedenis, inclusief de sociale aspecten, vanwege de stichting Nederlands Economisch-Historisch Archief (NEHA). ‘Bedrijfsgeschiedenis is een relatief jong vakgebied, dat in mijn visie niet alleen commerciële bedrijven, maar ook eenmanszaken, overheids- en semi-overheidsdiensten en zelfs vrijwilligerswerk omvat.’
- Aandacht voor het Horizonfonds, een nieuw fonds voor studenten die voor hun studie naar het buitenland willen om bijvoorbeeld colleges of cursussen te volgen (binnen de keuzeruimte of extracurriculair), stage te lopen of veldwerk te doen. Daarnaast een evaluatie van de praktijk van blok 3 en een aankondiging van de Dag van de Geesteswetenschappen.
- Arie Wallert vertelt over zijn aanstelling als hoogleraar Atelierpraktijken en materiaal-technisch kunsthistorisch onderzoek, een leerstoel in samenwerking met het Rijksmuseum. Hij werkte als museum scientist voor het Getty Conservation Institute in Los Angeles en is sinds 1996 conservator/natuurwetenschappelijk onderzoeker bij het Rijksmuseum Amsterdam.
- In de rubriek Pioniers vertelt Jenifer Chao over haar proefschrift over 9/11 en cultural resistance. In haar proefschrift ontrafelt zij de relatie tussen kunst en politiek door vier bronnen te onderzoeken. Zo werpt zij een ander licht op de terroristische aanslagen van 11 september 2001.
