Voor de beste ervaring schakelt u JavaScript in en gebruikt u een moderne browser!
EN
Zomerprogramma Talen en cultuur

Zomerschool Talen en cultuur

Het programma van de Zomerschool Talen en cultuur start elke dag met een algemeen openingscollege verzorgd door docenten en hoogleraren van verschillende opleidingen van de UvA. Aansluitend ga je aan de slag met het leren van de door jou gekozen taal. In de middag heb je de keuze uit twee colleges met een taal-, letter- of cultuurkundig onderwerp. Hierna volgt een sluitingscollege waarbij je soms uit de collegebanken gaat (voor een rondleiding of excursie). De dag wordt afgesloten met een extra activiteit als een filmvertoning of een etentje. In augustus 2019 zag het programma er als volgt uit:

  • Maandag
    09.30-10.30 uur Welkomstwoord en kennismakingsspel
    10.30-10.45 uur pauze
    10.45-13.00 uur Taalverwerving: Arabisch, Italiaans, Spaans, Russisch, Nederlandse Gebarentaal of Zweeds.
    13.00-13.45 uur lunch
    13.45-14.45 uur Gebarentaal als L1, Beppie van den Bogaerde of Kunst van de kruistochten: Jeruzalem in Europa, Sophie de Boer
    14.45-15.00 uur pauze
    15.00-16.00 uur Digitaal Duitsland, Thomas Ernst
    vanaf 16.00 uur Borrel
  • Dinsdag
    09.30-10.30 uur Lachen met God: een beknopte inleiding in de Joodse filosofie, Yaniv Hagbi
    10.30-10.45 uur pauze
    10.45-13.00 uur Taalverwerving
    13.00-13.45 uur lunch
    13.45-14.45 uur Satire en Soldaat in de Slavische literatuur, Eric Metz of Migratiegeschiedenis van protestanten, katholieken en joden in Amsterdam, Lotte van Hasselt en Hans Wallage
    14.45-15.00 uur pauze
    15.00-16.00 uur Bredero's Amsterdam, Jeroen Jansen
    vanaf 16.00 uur Etentje
  • Woensdag
    09.30-10.30 uur Fragmenten - of hoe Tristan uiteindelijk Tristan en Isolde werd, Jelle Koopmans
    10.30-10.45 uur pauze
    10.45-13.00 uur Taalverwerving
    13.00-13.45 uur lunch
    13.45-14.45 uur 'Natuur, Kunst, Wetenschap: een rondleiding op Artis' met Erik de Jong of 'Rondleiding langs de hoogtepunten van het Allard Pierson Museum'
    14.45-15.00 uur pauze
    15.00-16.00 uur Zelf rondlopen in Artis/Allard Pierson
    vanaf 16.00 uur  Kubb spelen in Oosterpark
  • Donderdag
    09.30-10.30 uur Op ontdekkingsreis naar jezelf: Spiritueel toerisme in de Heilige Vallei van Peru, Annelou Ypeij
    10.30-10.45 uur pauze
    10.45-13.00 uur Taalverwerving
    13.00-13.45 uur lunch
    13.45-14.45 uur Taboes in het Jeugdtheater, Cock Dieleman of Jihad: De heilige oorlog in de islam, Enes Ulusoy
    14.45-15.00 uur pauze
    15.00-16.00 uur Nordic Noir: Scandinavische crime series, Henk van der Liet
    vanaf 16.00 uur  Filmvertoning
  • Vrijdag
    09.30-10.30 uur Taalverwerving bij kinderen, Imme Lammertink
    10.30-10.45 uur pauze
    10.45-13.00 uur Taalverwerving
    13.00-13.45 uur lunch
    13.45-14.45 uur Multiculturalisme in het oude Rome, Martijn Icks of How Music Works, Ashley Burgoyne
    14.45-15.00 uur pauze
    15.00-16.00 uur Uitreiking certificaten en afsluiting van de Zomerschool 2019
    vanaf 16.00 uur Borrel

Terug naar vorige pagina