Voor de beste ervaring schakelt u JavaScript in en gebruikt u een moderne browser!
Je gebruikt een niet-ondersteunde browser. Deze site kan er anders uitzien dan je verwacht.
MRI kun je vergelijken met een bril die je kunt opzetten, stelt Aart Nederveen in zijn oratie. Die metafoor maakt verschillende dingen duidelijk. Met MRI kun je op allerlei manieren het weefsel zichtbaar maken. Je kunt meerdere brillen na elkaar proberen.
Kerngegevens van evenement MRI als bril
Datum
6 juni 2018
Tijd
16:00
Ruimte
Locatie
Nederveen, Aart, hoogleraar AMC, Toegepaste MR Fysica
Fotograaf: Dirk Gillissen

De laatste jaren wordt steeds duidelijker dat MRI ziekteprocessen in het weefsel - bijvoorbeeld ontsteking, fibrose of hersenschade - echt kan afbeelden. Op dit gebied valt volgens Nederveen ook in de nabije toekomst nog veel vooruitgang te verwachten. Daarbij zal meespelen dat MRI in staat is het imago van een trage afbeeldingstechniek van zich af te werpen.

De vergelijking met een bril leert ook dat de foto die we met MRI maken, niet volmaakt is. Er is veel dat we niet zien en dat zal zo blijven. Wat wij van de patiënt zichtbaar maken, is niet de ziekte zelf, maar het weefsel blootgesteld aan onze MRI-bril. Het interessante is bovendien dat we de MRI-afbeelding altijd maken met het oog op toekomstig gebruik door artsen. De medische praktijk waarin de afbeelding zal gaan functioneren, speelt van meet af aan een rol. Dat betekent dat MRI-fysici mee moeten doen aan het gesprek over wat de beste zorg is voor de patiënt, aldus Nederveen. 

Dhr. prof. dr. ir. A.J. Nederveen, hoogleraar Toegepaste MR Fysica: Je ziet niet wat je niet ziet.

Deelname

Toegang vrij

Aula - Oude Lutherse kerk

Ruimte Locatie
Singel 411
1012 WN Amsterdam