Tandheelkunde
De eerstelijnsmondzorg van nu wordt verleend in teamverband door tandartsen, mondhygiënisten, preventieassistenten en tandprothetici en is veel meer gericht op preventie. Dat was in de jaren zestig en zeventig van de vorige eeuw heel anders. Toen behandelden alleen tandartsen, vaak vanuit solopraktijken, bij de meeste patiënten gaatjes door tanden en kiezen te vullen of te trekken.
De overgang naar meer samenwerking heeft zich vanaf de jaren negentig betrekkelijk snel voltrokken, onder invloed van veranderingen in de samenleving én ontwikkelingen binnen de mondzorg zelf.
De overgang naar meer samenwerking riep gaandeweg vragen op over de rollen, taken en verantwoordelijkheden van mondzorgprofessionals. Daarom heeft de KNMT, de beroepsorganisatie van tandartsen, vanaf 1995 binnen het project Peilstations periodiek onderzoek gedaan naar de beroepsuitoefening in de mondzorg.
Bij de opzet en uitvoering van dat onderzoek werd in de loop der jaren steeds meer samengewerkt met zusterorganisaties, opleidingen en anderen. In het afscheidscollege komen zowel de veranderingen in de mondzorg als de ontwikkeling van dit onderzoek aan bod.
Prof. dr. J.J.M. Bruers, Bijzonder hoogleraar Kwaliteit van mondzorg in de praktijk: van Solo naar Samen.
Dit afscheidscollege is hier live te volgen.