For best experience please turn on javascript and use a modern browser!
You are using a browser that is no longer supported by Microsoft. Please upgrade your browser. The site may not present itself correctly if you continue browsing.
Het Centrale Diversity Office en CREA nodigen je uit voor een bijzondere bijeenkomst rond Keti Koti, de viering van de afschaffing van de slavernij. Samen staan we stil bij de geschiedenis van de slavernij, de kracht van onze verhalen en de toekomst die we samen vormgeven.
Kerngegevens van evenement Keti Koti Dialoogtafel
Datum
1 juli 2026
Tijd
10:30 -13:00

Cultureel historicus Jennifer Tosch (Black Heritage Tours/Mapping Slavery Netherlands) neemt je mee langs de verborgen geschiedenissen van Amsterdam. Aan de hand van plekken als de grachtenpanden, voormalige kantoren van de VOC en WIC en andere markante locaties laat zij zien hoe kolonialisme en slavernij de stad hebben gevormd en hoe sporen van uitbuiting, verzet en Black presence nog altijd zichtbaar zijn in het stadsbeeld.

Daarna volgt een gestructureerde dialoog aan de Keti Koti Tafel: een veilige ruimte om gefaciliteerd gesprek te voeren over onze persoonlijke ervaringen en inzichten die verbonden zijn met dit gedeelde koloniale en slavernijverleden en de doorwerking daarvan in onze samenleving en universiteit.  Na een ritueel welkom genieten we van een bijpassend ontbijt, terwijl een Surinaams koor daarbij enkele historische liederen over slavernij en vrijheid zal zingen. Jouw stem en verhaal doen ertoe, wij kunnen samen voor verandering zorgen!

Na het programma is er gelegenheid om mee te lopen in de Bigi Spikri optocht richting het Oosterpark voor de nationale herdenking en viering, die om 14.00 plaatsvindt.

Dit evenement wordt georganiseerd door CREA en UvA's Centrale Diversity Office i.s.m. Stichting Keti Koti Tafel.

De voertaal is Engels en entree is gratis.

Roeterseilandcampus - gebouw I (CREA)

Nieuwe Achtergracht 168-178
1018 WV Amsterdam