Wil jij weten hoe het is om Psychobiologie aan de UvA te studeren? Opleidingsdirecteur Erwin van Vliet en studenten Anne, Emkea en Lizette vertellen je alles wat je moet weten in deze informatiesessie. Deze presentatie werd opgenomen tijdens de UvA Bachelorweek van maart.
Student Rick van der Sluis vertelt waarom hij de bachelor Psychobiologie gekozen heeft en wat hij zo interessant vindt aan het vakgebied.
Professor Paul Lucassen legt het in dit minicollege uit en laat zien welke rol stamcellen spelen in dit proces.
Meestgestelde vragen
-
Hoe werkt de selectieprocedure?
Uiterlijk 15 januari schrijf je je in voor de opleiding via Studielink. In februari/maart neem je deel aan een van de onderwijsdagen. Thuis bestudeer je de lesstof, zodat je begin maart de online selectietoets kunt maken. De uitslag van de toets bepaalt jouw rangnummer in de selectieprocedure. Half april ontvang je jouw rangnummer.
-
Hoe groot is de kans dat ik word geselecteerd?
De opleiding heeft jaarlijks 250 plekken beschikbaar. Hoe groot de kans is dat je wordt geselecteerd is niet te voorspellen, dat hangt samen met het aantal aanmeldingen voor de opleiding. De afgelopen jaren was dat aantal hoger dan het aantal beschikbare plekken, maar hebben we uiteindelijk iedereen die de toets heeft gemaakt een plek kunnen bieden. Gedurende het proces valt namelijk een deel van de kandidaten nog af doordat zij bijvoorbeeld toch een andere studie kiezen of niet slagen voor het eindexamen. Maar, resultaten uit het verleden bieden natuurlijk geen garanties voor de toekomst.
-
Wat zijn de toelatingseisen voor Psychobiologie?
Je kunt worden toegelaten met vwo-profiel Natuur en Gezondheid mét natuurkunde of vwo-profiel Natuur en Techniek mét biologie.
-
Wat kan ik doen als ik geen natuurkunde in mijn pakket heb?
Heb je wél een N&T-profiel of een N&G-profiel maar geen natuurkunde of biologie in je pakket? Dan kun je voor het ontbrekende vak een deelcertificaat halen. Verschillende instanties bieden hiervoor cursussen en examens aan. Let op: Zorg dat je je ondanks je deficiëntie vóór 15 januari aanmeldt voor de opleiding in Studielink, ook als je de deficiëntie op dat moment nog niet hebt weggewerkt.
-
Wat is het verschil tussen Psychobiologie en Psychologie?
Psychobiologie is echt een bètaopleiding en Psychologie is dat niet. Bij Psychobiologie bestudeer je het brein vanuit een biologische invalshoek tot op celniveau, dus met behulp van bijvoorbeeld genetica en celbiologie. Je hebt daarbij ook kennis van scheikunde, natuurkunde en wiskunde nodig.
Bij Psychologie kijk je meer naar het menselijk gedrag en minder naar wat er in de hersenen gebeurt. Wil je in de toekomst graag mensen behandelen met psychische klachten? Dan kun je beter kiezen voor Psychologie of Geneeskunde, niet voor Psychobiologie.
Studenten Lizette en Esrion laten je in hun vlog een dag uit het leven van een student Psychobiologie aan de UvA zien.
Vragen? Stel ze aan onze studenten

