Inschrijfproces
-
1. Check de deadlines
De aanmelddeadline voor een start in september 2023 is 1 mei 2023.
-
2. Check de toelatingseisen
De toelatingseisen zijn afhankelijk van je vooropleiding.
Vwo-diploma
Je kunt de bachelor Business Analytics studeren als je een vwo-diploma hebt in 1 van de 4 profielen, inclusief wiskunde B. De profielen Natuur & Gezondheid en Natuur & Techniek sluiten goed aan. Economie is geen verplicht vak voor toelating tot deze bacheloropleiding.
Als je alleen wiskunde A in je profiel hebt moet je alsnog examen doen in wiskunde B. Dit kan met een vwo staatsexamen wiskunde B of een vwo wiskunde B-certificaat van het CCVX.
Let op, het wiskunde B certificaat van Korteweg-de Vries of Boswell Bèta is niet voldoende voor deze opleiding.
Een goede beheersing van het Engels is essentieel, omdat de bachelor Engelstalig is. In het 1e jaar kun je wel je werkgroepen in het Nederlands volgen als je wilt.
Hbo-(propedeuse)diploma
Heb je een hbo-propedeuse behaald? Dan kun je overstappen naar deze bachelor. Je bent toelaatbaar met de volgende hbo-propedeuses:
- Hbo-propedeuse Toegepaste Wiskunde.
- Hbo-propedeuse Technische Natuurkunde.
- Andere hbo-propedeuse inclusief vwo wiskunde B staatsexamen of een vwo wiskunde B-certificaat van het CCVX.
Colloquium doctum
Ben je 21 jaar of ouder en heb je niet het juiste diploma om tot deze bachelor toegelaten te worden? Dan kun je wellicht via een colloquium doctum toegelaten worden.
Internationale vooropleiding
Heb je een internationale vooropleiding? Dan verloopt de toelating via de procedure voor internationale vooropleiding.
-
3. Check het collegegeld en andere kosten
Bekijk voordat je je inschrijft de kosten die je kwijt gaat zijn aan het collegegeld. Hiervoor kun je de collegegeldmeter gebruiken en/of de informatiepagina over collegegeld bekijken. Let op: de collegegeldmeter werkt niet goed in Safari.
Overige kosten
Niet alleen betaal je collegegeld, je hebt ook kosten voor de aankoop van boeken en ander studiemateriaal. Deze kosten variëren per studieprogramma. Ze liggen tussen de €200 en €800.
-
4. Schrijf je in via Studielink
Je schrijft je in voor een opleiding via Studielink, hiervoor heb je een DigiD nodig. De aanmelddeadline voor een start in september 2023 is 1 mei 2023. Bij aanmelding voor deze bachelor doorloop je de volgende stappen:
- Vraag je DigiD aan.
Het is aan te raden je DigiD minstens 3 weken voor de inschrijfdeadline van de opleiding aan te vragen en te activeren. - Log in bij Studielink
Ga naar Studielink en log in met je DigiD. - Voer je persoonlijke gegevens in
Check je gegevens voordat je ze verstuurt. - Studielink controleert je gegevens
Studielink controleert de door jou ingevulde persoonsgegevens en de gegevens over je vooropleiding. Vervolgens worden deze naar de UvA gestuurd. Als je gegevens niet (allemaal) automatisch geverifieerd kunnen worden, vraagt Studielink je om bepaalde documenten op te sturen naar de Studentenadministratie van de UvA.
Studielink houdt je op de hoogte van je inschrijving. Wanneer je extra documenten naar de UvA moet sturen krijg je ook vanuit de UvA statusupdates, zolang je inschrijving niet definitief is. - Voeg jouw inschrijving toe in Studielink
Klik op 'Nieuwe inschrijving toevoegen' in Studielink. Kies in het dropdownmenu voor de juiste opleiding. Als je de Engelstalige variant van de opleiding wilt volgen, zorg er dan voor dat je die selecteert. Wil je je voor meerdere studies inschrijven, dan moet je voor elke opleiding apart de inschrijfprocedure bij Studielink doorlopen.
Let op: de UvA stuurt berichten over je inschrijving naar het e-mailadres dat je in Studielink hebt opgegeven. Zorg daarom altijd voor een actueel e-mailadres in Studielink.
- Vraag je DigiD aan.
-
5. Activeer je UvAnetID
Nadat je je hebt ingeschreven in Studielink, ontvang je een e-mail met je UvAnetID (studentnummer). Dit heb je nodig om je in te schrijven aan de UvA. Activeer je UvAnetID volgens de instructies.
-
6. Controleer je checklist inschrijving
In je Checklist Inschrijving kan je je persoonlijke inschrijving bekijken. Hier vind je de vervolgstappen die je moet nemen om je inschrijving af te ronden.
-
7. Meld je aan voor UvA Matching
Wat is UvA Matching?
UvA Matching is een online studiekeuzecheck. Door mee te doen aan matching test je of de opleiding bij je past voordat je eraan begint. Als je nu een goede keuze maakt verklein je namelijk de kans dat je er tijdens je 1e jaar achter komt dat de opleiding toch niet goed bij je past. Tijdens UvA Matching maak je kennis met de studie en ervaar je alvast hoe het is om te studeren aan de Universiteit van Amsterdam. UvA Matching is een verplicht onderdeel van je inschrijving.
Hoe werkt UvA Matching?
Nadat wij je aanmelding via Studielink hebben ontvangen krijg je een e-mail met instructies over het compleet maken van je Checklist Inschrijving. UvA Matching is 1 van de onderdelen van deze Checklist. Verdere informatie over het inschrijven voor matching kun je op die Checklist terugvinden.
Bij UvA Economie en Bedrijfskunde wordt matching 4 keer per jaar online aangeboden. Tijdens de door jouw gekozen ronde volg je in een online leeromgeving colleges van eerstejaarsvakken. Daarna kun je het materiaal in je eigen tempo bestuderen. Je sluit de Matchingronde af met een toets. Op basis van de toetsuitslag ontvang je vervolgens een persoonlijk studiekeuzeadvies. Dit geeft aan of de studie bij je past en hoe je je nog beter kunt voorbereiden om in september met de opleiding te starten.
Het programma van UvA Matching bestaat uit:
- online colleges en kennisclips
- zelfstudie
- online toets
- persoonlijk studiekeuzeadvies
Wanneer wordt UvA Matching aangeboden?
UvA Matching wordt voor deze opleiding van maart tot en met juni 1 keer per maand online aangeboden. Je kunt kiezen uit een van de volgende UvA Matchingrondes:
UvA Matching Aanmelddeadline Ronde maart: 1 t/m 9 maart 2023 15 februari 2023 Ronde april: 29 maart t/m 6 april 2023 21 maart 2023 Ronde mei: 3 t/m 11 mei 2023 26 april 2023 Ronde juni: 1 t/m 9 juni 2023* 18 mei 2023 *Vanaf eind april kun je je pas inschrijven voor de laatste ronde in juni. Houd er rekening mee dat de ronde in juni niet beschikbaar is voor studenten die de visumprocedures moeten volgen.
Ongeveer 1 week voor de start van je matchingronde ontvang je meer informatie over wat je kunt verwachten.
Meet & Greet op de Universiteit van Amsterdam (optioneel)
Ontdek je toekomstige campus en ontmoet je medestudenten tijdens onze Meet & Greet op donderdag 22 juni 2023. Schrijf de datum alvast in je agenda, we zouden het leuk vinden om je te ontmoeten!
UvA Matching volgens student Wouter
Hoe is het om mee te doen aan UvA Matching? Bachelorstudent Wouter Hekking vertelt je er meer over.
UvA Matching - ervaringen student Universiteit van Amsterdam
Na (voorwaardelijke) toelating
-
Betaal het collegegeld
Het collegegeld moet uiterlijk de laatste dag voordat je opleiding start op de bankrekening van de UvA staan. Je bent pas ingeschreven voor de opleiding als je aan zowel de inschrijf- als de betalingsverplichting hebt voldaan.