Voor de beste ervaring schakelt u JavaScript in en gebruikt u een moderne browser!
Je gebruikt een niet-ondersteunde browser. Deze site kan er anders uitzien dan je verwacht.
Een afgestudeerde van deze bachelor is theaterwetenschapper en kan na afronding van de studie aan de slag bij theaters, theatergezelschappen, bij culturele instellingen zoals musea, in de media of bij fondsen. We zien daar veel afgestudeerden in functies zoals dramaturg, (assistent)programmeur, marketingmedewerker, redactielid, recensent, programmamaker, archivaris, fonds- en beleidsmedewerker en docent.
  • dramaturg: ontwikkelen en uitvoeren van concepten van (toneel)producties, ondersteunen van creatieve processen, repetities, reflecteren op en analyseren van theaterteksten en maakprocessen.  
  • programmeur: bijhouden van het Nederlandse en internationale podiumaanbod, selecteren en scouten van makers en voorstellingen, bepalen van korte en lange lijnen in de programmering, bezoeken van voorstellingen en festivals. 
  • journalist: reflecteren op en recenseren van voorstellingen en performances, bespreken van algemene ontwikkelingen binnen het theaterlandschap en binnen het kunst- en cultuurbeleid in het algemeen, zichtbaar maken van bepaalde tendensen binnen theater en het culturele veld door middel van recensies, essays en andere publicaties.  
  • docent: onderwijzen van theatergeschiedenis, dramaturgie, toneelschrijfkunst en opvoeringspraktijken, overdracht van kennis en belangrijke (maatschappelijke) discoursen binnen en buiten het theater.
  • wetenschapper: analyseren en contextualiseren van voorstellingen, performances, stromingen en ontwikkelingen binnen en buiten het theater. Dit door middel van publicaties en voordrachten die een bijdrage leveren aan de discussie en discoursen rondom theater, cultuur en maatschappij. 

Mogelijke werkgevers zijn:

  • culturele instellingen, zoals theatergezelschappen, theaters en festivals 
  • organisatiebureaus
  • redacties van uiteenlopende (online) media
  • de overheid
  • het onderwijs

Een masteropleiding volgen

Als je na je bachelor meer wetenschappelijke verdieping of verbreding zoekt, dan volg je een masterprogramma. De UvA heeft meer dan 200 masters, die één, anderhalf of twee jaar duren en veelal Engelstalig zijn. Door in je keuzeruimte bepaalde vakken of een minor te volgen, kun je je mogelijkheden in de masterfase vergroten.

Met het bachelordiploma Theaterwetenschap ben je mogelijk toelaatbaar tot het eenjarige (60 EC) masterprogramma:

Je zou ook kunnen kiezen voor een duaal masterprogramma: een beroepsgeoriënteerd programma op academisch niveau van anderhalf jaar (90 EC), inclusief leerwerkperiode. Vanwege het beperkte aantal leerwerkplaatsen geldt voor alle duale masters een strenge selectieprocedure waarbij geen garantie is op toelating. Met een bachelordiploma Theaterwetenschap zouden de volgende duale masteropleidingen wellicht aansluiten op jouw interesses:

Studenten met een sterke belangstelling voor onderzoek kunnen zich aanmelden voor een tweejarige (120 EC) onderzoeksmaster. Voor alle onderzoeksmasters geldt een selectieprocedure waarbij geen garantie is op toelating. Er wordt met name gekeken naar de invulling van je bachelor, de behaalde studieresultaten, je scriptie en je motivatie. Met een bachelordiploma Theaterwetenschap zouden de volgende research masters wellicht aansluiten op jouw interesses:

Kijk voor de precieze toelatingsvoorwaarden bij de master.

Je diploma is geen afscheid 

Na je afstuderen hoef je geen afscheid te nemen van de UvA. We helpen je graag om je loopbaan verder te ontwikkelen. Je kunt je aansluiten bij het jonge-alumniprogramma van de Amsterdamse Universiteits-Vereniging (AUV), dat je helpt om je carrière uit te stippelen. En als alumnus kun je ook nog steeds gebruikmaken van het Student Careers Centre.